TÜRKİYE
AİLE HEKİMLİĞİ
VAKFI
T u r k i s h    F o u n d a t i o n     o f    F a m i l y    M e d i c i n e 
Probiyotik Prebiyotik Derneği’nin geleneksel yıllık bilimsel etkinliği “4. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi” 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde Papillon Zeugma Hotel Antalya’da gerçekleştirilecek. Alanında erişkin hastalıkları açısından tek spesifik kongre olan bu etkinliğin, yüksek akademik içeriği ile mikrobiyota ve probiyotiklerle ilgilenen tüm katılımcıların oldukça faydalanacağı bir kongre olması hedefleniyor. Kongre ilgili detaylı bilgilere www.probiyotik2017.org adresinden ulaşabilirsiniz.
"En İyi Aile Hekimliği Tez Ödülü 2016"
için
Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2016

Türkiye Aile Hekimliği Vakfı  (TAHEV) En İyi Aile Hekimliği Uzmanlık Tezi Ödülü, aile hekimliği alanında uzmanlık eğitimi alan asistan veya araştırma görevlilerinin tez çalışmalarını teşvik etmek, aile hekimliği disiplinine özgü yüksek nitelikli tez çalışmalarını desteklemek amacıyla verilecektir.

En İyi Aile Hekimliği Tez Ödülü detaylar


Başvuru Formu: .pdf .docx
 

"En İyi Aile Hekimliği Tez Ödülü 2015"
için Son Başvuru Tarihi: 20 Mart 2015
 

Geçtiğimiz yıllarda Aile Hekimliği Eğitim ve Araştırma Derneği (AHEAD) tarafından düzenlenen “En İyi Aile Hekimliği Tez Ödülü” yarışması bu yıl itibariyle Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV) tarafından sürdürülecek.

Aile Hekimliği alanında uzmanlık eğitimi alan asistan veya araştırma görevlilerinin tez çalışmalarını teşvik etmek, aile hekimliği disiplinine özgü yüksek nitelikli tez çalışmalarını desteklemek amacıyla verilecek bu ödüle Türkiye’de yapılmış ve özgün bir çalışma niteliği taşıyan Aile Hekimliği uzmanlık tezleri aday olabilecek.

En İyi Aile Hekimliği Tez Ödülü detaylar
Başvuru Formu: .pdf .docx
 20. WONCA Avrupa Kongresi 22-25 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak.
"Aile Hekimliğinin Geleceği... Genç Olmak, Genç Kalmak..."
Bildirilerinizi www.wonca2015.org adresi üzerinden gönderebilirsiniz.
 GÜZ OKULU SİZİ YİNE ŞAŞIRTACAK!
Aile Hekimliği Güz Okulu 2015 bu yıl
1 – 5 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

Türkiye Aile Hekimliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Aile Hekimliği Güz Okulu 2015 Genel Sekreteri,
Doç. Dr. Mehmet SARGIN hocamız, Güz Okulu’nun başarısının altında katılımcı hekimlerin gösterdiği ilginin yattığını, bu ilginin hakkını verebilmek için her yıl aylar öncesinden çalışmaya başladıklarını ifade etti.


    Güz Okulu 2015 davet mektubu

Bildirilerinizi 6 Mart 2015 tarihine kadar
www.guzokulu2015.org adresi üzerinden gönderebilirsiniz.
 "TAHEV'in Gastroenteroloji Toplantıları Serisi
"Gastroenterolojide Uzman Çözümler"
Kıbrıs Toplantısı İle Devam Ediyor"

"28-29 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Cratos Otel'de gerçekleşecek toplantının Bilimsel Programı'na buradan ulaşabilirsiniz."İKİ KONU, İKİ UZMAN: BU CANLI KONFERANS KAÇMAZ!


TAHEV organizasyonu bu canlı konferansta konusunda uzman iki hocamızdan Prof. Dr. Ayşegül KETENCİ "Kas - İskelet Sistemi Ağrıları"nı ve Prof. Dr. Cem KALAYCI "Güncel İBS Tedavisi"ni dinleyebilirsiniz. Moderatörlüğünü Doç. Dr. Reşat DABAK hocamızın üstlendiği bu canlı toplantı 16 Haziran 2015 Salı günü saat 12.15 itibariyle yayında olacak. Toplantıyı www.zboxmedia.com/abbott adresinden takip edebilirsiniz.

Aile Hekimliği Güz Okulu 2015 Elektronik Kitabı
Çok Yakında Yayında!

"2014 ve 2015 Güz Okulları'na gönderilen bilimsel çalışmalar, bildiriler ve izin verilen sunumlara çok yakında elektronik ortamda ulaşabileceksiniz."


AİLE HEKİMLİĞİ GÜZ OKULU 2013

Aile Hekimliği Güz Okulları’nın yedincisi 25 - 29 Eylül 2013 tarihleri arasında Antalya’da Rixos Sungate Otel’de gerçekleştirilecek. Başladığından beri yoğun ilgi gören organizasyona geçen yıl 1400’ün üzerinde kayıtlı katılımcının yanı sıra 100’ün üzerinde konuşmacı ve oturum başkanı öğretim üyesi katılmıştı.

 AİLE HEKİMLİĞİ GASTROENTEROLOJİ KURSU
AHGE 2013
NİSAN AYINDA ANTALYA'DA GERÇEKLEŞECEK

AHGE 2013'ün, gelen öneriler doğrultusunda 11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Konularında uzman ulusal konuşmacıların Gastroenteroloji ve ilişkili branşlarda son gelişmeleri katılımcı Aile Hekimlerine aktaracakları AHGE 2013 yine Antalya'da yapılacak. Devamı

Aile Hekimliği Güz Okulu 2012
yoğun katılımla gerçekleşti.

Aile Hekimliği Güz Okulları’nın altıncısı 19 - 23 Eylül 2012 tarihleri arasında Antalya’da Gloria Golf Resort Otel’de gerçekleştirildi. Başladığından beri yoğun ilgi gören organizasyona geçen yıl 1250'nin üzerinde kayıtlı katılımcının yanı sıra 105 konuşmacı ve oturum başkanı öğretim üyesi ile...
 

Aile Hekimleri 7-10 Haziran 2012 tarihlerinde
Bosna-Hersekli meslektaşları ile buluştular.

Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV) ile Bosna - Hersek Aile Hekimleri Derneği'nin ortak organizasyonlarından
"Saraybosna - İstanbul Aile Hekimliği Ortak Sempozyumu"nun ikincisi, 7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Saraybosna'da gerçekleşti.

Aile Hekimliği Güz Okulları’nın altıncısı 19 - 23 Eylül 2012 tarihleri arasında Antalya’da Gloria Golf Resort Otel’de gerçekleştirilecek. Başladığından beri yoğun ilgi gören organizasyona geçen yıl 1250'nin üzerinde kayıtlı katılımcının yanı sıra 105 konuşmacı ve oturum başkanı öğretim üyesi ile yüzün üzerinde firma temsilcisi de katılmıştı. Devamı...

Aile Hekimliği Gastroenteroloji Kursu  AHGE 2012  5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.

Bu yıl AHGE'ye bir yenilik daha eklendi. Gastroenteroloji birçok dalla olduğu gibi enfeksiyon hastalıkları ile de yakın ilişki içindedir. Hepatitler ve Sindirim Sistemi Enfeksiyonları gibi konularda enfeksiyon hastalıkları uzmanı öğretim üyelerinin önceki AHGE kurslarına çok katkısı olmuştur. Bu yıl bir yenilik daha yapıldı ve AHGE 2012'de Birinci Basamaktaki Enfeksiyon Hastalıkları da gündeme alındı.

İlk dördünde olduğu gibi Aile Hekimliği Gastroenteroloji Kursu (AHGE) 5'de de birinci basamakta görev yapmakta olan hekimler için keyifli bir bilimsel ve sosyal paylaşım gerçekleşti.

Toplantıda yapılan sunumları yakında "Sunum Merkezi"mizde inceleyebilirsiniz.

 


 

7. İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ 27-28 NİSAN 2012
İstanbul Kartal Aile Hekimliği Günleri ile çıkılan yolda İstanbul Aile Hekimliği Kongresi’nin yedincisi, yerli ve yabancı katılımcıların yıllardır devam eden desteğinin verdiği heyecanla  27-28 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Kongre internet sayfasına
www.AIstanbuLE.org adresinden ulaşılabilir.

1. ANKARA AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ 16 – 17 MART 2012

Geçen yıl Nisan ayında yapılan "II. Ulusal Acil Tıp - Aile Hekimliği Kongresi"nin ardından Ankara, Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV) tarafından organize edilen yeni bir toplantıya ev sahipliği yapıyor: 1. Ankara Aile Hekimliği Kongresi.

Ankara Aile Hekimleri Derneği’nin de destek verdiği 1. Ankara Aile Hekimliği Kongresi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü himayelerinde Milli Kütüphane Konferans ve Toplantı Salonları'nda 16 - 17 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşecek. Birinci basamakta çalışan Ankara'lı ve çevre illerde görev yapan Aile Hekimlerinin klinik pratiklerinde ihtiyaç duyabilecekleri konulara ağırlık verilmesi beklenen toplantının programı çok yakında duyurulacak.


www.ankaraailehekimligi.org
7. İSTANBUL AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ   27 – 28 NİSAN 2012

İstanbul Kartal Aile Hekimliği Günleri ile çıkılan yolda İstanbul Aile Hekimliği Kongresi’nin yedincisi, yerli ve yabancı katılımcıların yıllardır devam eden desteğinin verdiği heyecanla 27 - 28 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kongre internet sayfasına www.AIstanbuLE.org adresinden ulaşılabilir.

 

Ulusal Kardiyoloji Kongresi bu yıl da Avrupa Kardiyoloji Akreditasyon Kurulu (EBAC) tarafından uluslararası geçerli sürekli tıp eğitimi puanı ile kredilendirildi.

 

 Avrasya Hematoloji Kongresi'nin ikincisi 13 - 16 Ekim 2011 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda kongrede Aile Hekimleri için özel bir bölüm hazırlandı!

       

İlki 2010 yılında geniş katılımla çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Avrasya Hematoloji Kongresi'ne Hematoloji Uzmanlık Derneği sponsorluğunda TAHEV ve AHEAD'in de katkılarıyla çok sayıda Aile Hekimi katılmış ve toplantılar oldukça ilgi çekmişti.
 
İkincisi 13 - 16 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Otel'de yapılacak olan Avrasya Hematoloji Kongresi'nde bu yıl farklı bir konsept oluşturularak Aile Hekimliğinde Temel Hematoloji Kursu düzenleniyor. İki tam gün dönüşümlü olarak yapılması planlanan oturumlarda küçük gruplarla interaktif bir program gerçekleştirilecek. Bu program hazırlanırken, bir Aile Hekiminin görevini yerine getirirken ihtiyaç duyabileceği temel hematolojik nosyonu kazanması hedeflendiği bildirildi. Kongre ve Aile Hekimliği Temel Hematoloji Kursu ile ilgili detaylı bilgiye www.avrasyahematoloji2011.org adresinden ulaşılabilirsiniz.

Saraybosna Toplantısı başarıyla gerçekleştirildi.TAHEV - Bosna Hersek Cumhuriyeti Aile Hekimleri Derneği Ortak Bilimsel Toplantısı 2 - 3 Haziran 2011'de Saraybosna'da gerçekleştirildi.

Türkiye Aile Hekimliği Vakfı ülkemizde bir ilki daha gerçekleştirdi. Devamı...

6. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi’nin ardından;

Altı yıl önce "Kartal Aile Hekimliği Günleri" olarak başlayan ve yıllar içerisinde katılımcıların ilgi ve destekleri ile bugünlere gelen İstanbul Aile Hekimliği Kongresi'nin altıncısı yine yoğun ilgi gördü.

44 farklı ilden ve 16 farklı ülkeden yaklaşık 650 yerli ve 90 yabancı katılımcı ile gerçekleşen 6.İstanbul Aile Hekimliği Kongresi ve eşorganizasyon 2. International Meeting of Hypertension & Diabetes in Primary Care organizasyonlarına oturum başkanı, konuşmacı ve dinleyici olarak katılan tüm meslektaşlarımıza değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz. Devamı...Türkiye Aile Hekimliği Vakfı Sürekli Tıp Eğitimi etkinliklerinden Aile Hekimliği Bahar Sempozyumu 22-24 Nisan tarihlerinde Hatay'da gerçekleştirilecek.
(Bilimsel Program)

"Aile Hekimliği Güz Okulu" Kongresi 29 Eylül – 3 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.
"29 Eylül – 3 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya’da düzenlemiş olduğumuz 4. Aile Hekimliği Güz Okulu’nda çoğunlukla birinci basamakta verilen sağlık hizmetlerinde görev yapmakta olan ya da Aile Hekimliği uzmanlık eğitimi almakta olan katılımcıların klinik pratiklerinde karşılaştıkları sorunlara yanıt bulabilmeleri, günlük pratik yaklaşımlardaki yeniliklerin gözden geçirilmesi ve birbirleri ile deneyimlerini paylaşarak hastalarına daha etkin hizmet sunabilmeleri hedeflenmiştir. Bu çerçevede 4. Aile Hekimliği Güz Okulu katılımcıların farklı ilgi alanları ve gereksinimleri doğrultusunda birinci basamakta sık karşılaşılan sorunları kapsayan ve her biri kendi alanlarında yetkin konuşmacıların görev aldığı paneller, konferanslar, olgu tartışmaları, uzmanına danış toplantıları ve kursları içeren bir perspektifte gerçekleştirilmiştir." (Devamı)

 

 • pic1
 • pic2
 • pic3
 • pic4
 • pic5
 • pic5

"Avrasya Hematoloji Kongresi 7 – 10 Ekim 2010 tarihlerinde TAHEV ve AHEAD’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.
Hematoloji Uzmanlık Derneği’nin düzenlediği ve Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV), Aile Hekimi Dernekleri Federasyonu (AHEF) ve Aile Hekimliği Eğitim ve Araştırma Derneği (AHEAD)’nin de destek verdiği kongrenin ilki Antalya’da Aile Hekimlerinin de yoğun ilgi ve katılımlarıyla gerçekleştirildi." (Devamı)


 • pic1
 • pic2
 • pic3
 • pic4
 • pic5

4. Aile Hekimliği Güz Okulu - 29 Eylül-3 Ekim 2010
29 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihlerinde Antalya'da yerinizi ayırtın. Su Sesi otelde çok sayıda salonda gerçekleşecek beceri okulları ile Güz Okulu programı sizlerin önerileri ve Aile Hekimliği klinisyenleri ile akademisyenleri tarafından düzenleniyor. 2010 yazından sonra yıla tazelenmiş olarak devam etmek için, alanının önde gelen bu toplantısında yerinizi ayırtın.
http://www.guzokulu.org


Avrasya Hematoloji Kongresi - 7-10 Ekim 2010
Kardeş, soydaş ve dost, Orta Asya, Kafkas, Balkan ve bazı Orta Doğu (Avrasya veya İpek Yolu ülkeleri) ülkeleri ile tıp alanında gelişmiş bilimsel alt yapıya sahip Türkiye Cumhuriyeti arasında sağlık alanında işbirliği son yıllarda giderek artmış ve artarak da devam etmektedir.
Bu çerçevede ülkemiz, hematoloji alanındaki kazanımları ile hemen hemen ortak bir dili konuşan dost ve kardeş coğrafyada bulunan insanlara ciddi katkılarda bulunma potansiyeline sahiptir. Hematoloji Uzmanlık Derneği bu görev bilinci içinde Türkiye ve Avrasya, Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’da yardımlaşarak, bir bütün ve birliktelik içinde tıbbın ve özellikle hematoloji biliminin gelişmesine katkıda bulunacak olan “Avrasya Hematoloji Kongresi”ni düzenlemektedir. Türkiye Aile Hekimliği Vakfı (TAHEV), Aile Hekimliği Eğitim ve Araştırma Derneği (AHEAD) ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF)’nun da desteklediği bu güzide toplantıda, Aile Hekimlerine yönelik “Temel Hematoloji Eğitimi & Aile Hekimliği Kursu” düzenlenmiş olup, katılacak meslektaşlarımıza ciddi katkıları olacağı öngörülmektedir. Hematoloji biliminde bu bölgelerde bilimsel alt yapının kurulması ve geliştirilmesi amacı ile düzenlenen ve özellikle eğitimcilerin eğitiminin temel taşlarını oluşturacak olan Avrasya Hematoloji Kongresine tüm değerli bilim insanlarını davet eder, katkılarınızı bekleriz.
26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi

Gecen yıl Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül'ün de teşrif ettiği ve bu yil 21-24 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi bünyesinde Aile Hekimlerini ilgilendiren konular birinci basamak perspektifi ile Birinci Basamakta Kardiyoloji "Pratik Kardiyoloji" Oturumları başlığı altında tartışılacak. Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türkiye Aile Hekimliği Vakfı ve Aile Hekimliği Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından desteklenmekte ve düzenlenmekte olan oturumlar ile ilgili detaylı bilgiye kongre web sayfasından erişebilirsiniz.
http://www.tkd.org.tr/2010kongre/


5. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi - 06-09 Mayıs 2010

5. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi, 6 – 9 Mayıs 2010 tarihlerinde İstanbul Swiss Otel Bosphorus’ta gerçekleştirildi. İlk kez 2006 yılında “Uluslar arası Katılımlı İstanbul Kartal Aile Hekimliği Günleri” adıyla çıkılan yolda, her yıl artan katılımcı sayısı ve özellikle birinci basamağa hitap eden konu başlıkları ve değerli konuşmacıları ile Aile Hekimliği toplantıları arasında önemli bir yere sahip olan İstanbul Aile Hekimliği Kongresi’nin beşincisi, bu yıl 600’den fazla yerli ve yabancı misafirin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yıl İstanbul’da Aile Hekimliği uygulamasının da başlayacak olması, kongreye ayrı bir önem kazandırdı. (Devamı)
http://www.aistanbule.org